روش مطالعه (جلسه 2) - ویدئویی

28 / آبان / 1401

روش مطالعه- جلسه دوم- روش مطالعه درس های تحلیلی

فایل ویدئویی انتهای مطلب را ببینید. مدت زمان این ویدئو 6 دقیقه و 56 ثانیه است.

پس از اینکه توانستیم درس های تحلیلی را از درس های توصیفی جدا کنیم باید به سراغ روش های مطالعه این نوع درس ها بیاییم. در جلسه دوم آموزش روش مطالعه در مورد روش مطالعه درس های تحلیلی و محاسباتی و تکنیک های مطالعه آنها صحبت می کنیم.

 

طرح تضمین چیه؟  چرا در طرح تضمین هزینه بعد از قبولی است  چه طرحی برای من مناسبه؟ طرح تضمین یا مشاوره خصوصی

شناخت درس های تحلیلی

در درس های تحلیلی برایمان اهمیت نداره که در لحظه اول همه مطلب را به طور کامل فرا بگیریم. بلکه با کمک تمرین کردن میتوانیم قدرت تحلیل و مهارت های حل کردنی خود را افزایش دهیم. دقیقا مانند آشپزی کردن . در این درس ها در اولین دفعه همه چیز کاملا درست و کامل نیست. بلکه در طی زمان و به مرور مهاتمان افزایش پیدا می کنند. 

اتفاقی که می افتد این است که در روش مطالعه درس های تحلیلی ما زنجیره های مطالعاتی و تمرینی داریم که اگر درست و کامل اتفاق بیفتد و به صورت پیاپی تکرار شوند به بهترین نتایج می رسیم و اگر این کار را ناقص یا نامرتب انجام دهیم نتیجه مطلوب را کسب نخواهیم کرد. 

 

طرح های مشاوره خصوصی  چه آموزش هایی در طرح تضمین داده می شود  نتایج طرح تضمین در کنکور

روش مطالعه درس های تحلیلی

بهترین روش مطالعه در درس های تحلیلی این است که موضوعات این مباحث را خورد و ریز کنیم. مثلا در درسی مانند تابع باید با کمک ریز موضوعات مطالب را به بخش های کوچکتر تبدیل کنیم. با این کار می توانیم مطالب را بهتر یاد بگیریم و بعد از اینکه جای پای خود را در پله پایین تر محکم کردیم به سراغ پله بالاتر برویم. 

این خرد کردن مطالب می تواند تا جایی پیش برود که حتی هر روز به صورت ثابت ( بازه های ثابت) مطالعه یک مطلب را داشته باشیم تا به طور کامل مطلب را یاد بگیریم. 

 

 

 


فایل ویدیو :
برچسب ها
روش مطالعه
ارسال نظر
نظر کاربران
نظری برای این مطلب ثبت نشده است.