چرا در طرح تضمین پرداخت هزینه بعد از قبولی است؟

09 / اسفند / 1400

فایل ویدیویی انتهای مطلب را ببینید. مدت زمان ویدئو 5 دقیقه و 25 ثانیه است .

داستان پرداخت هزینه توی طرح تضمین چیه؟

حتما از وقتی اسم تضمین کنکور به گوشتون خورده خودتون هم بررسی کردید ببینید کلا موسسات مشاوره ای دیگه طرح مشابهی دارند یا نه. 

بیشتر موسسات مشاوره ای کلمه ای به نام تضمین توی روش کارشون وجود خارجی نداره. اندک موسساتی هم که طرح هایی به اسم تضمین دارند اول کار مبلغ معمولا هنگفتی را از شما دریافت میکنند و رشته یا دانشگاه و بعضا رتبه کنکور را تضمین می کنند و می گویند اگر به این تضمین نرسیدید مثلا 40 % از مبلغ دریافتی را پس می دهند.

طبق بررسی های میدانی تیم ما در اغلب این موسسات حداقل مبلغ 15 میلیون برای تضمین از شما دریافت می شود . و اگر شما نتوانید به موارد تضمین شده برسید 40 % آن که معادل 6 میلیون تومان می شود را به شما بازپس می دهند. یعنی در حالت نتیجه نگرفتن شما حداقل 9 میلیون تومان برای مشاوره آن موسسه هزینه کرده اید. ضمنا بقیه پولتان به مدت یک سال در حساب آن موسسه بوده که حداقل یک میلیون تومان هم خواب پولتان است که تقدیم این موسسه کرده اید. یعنی برای اسم تضمین بدون نتیجه حداقل 10 میلیون تومان از شما دریافت می کنند.

چرا در طرح ما پرداخت پس از قبولی است؟

قبل از پرداختن به موضوع هزینه باید به سوالاتی که قبل از انتخاب مشاور در ذهن دانش آموزان و خانواده هایشان شکل می گیرد توجه کنیم. با پاسخ به این سوالات یکی از علت های پیدایش طرح تضمین را می توانیم توضیح دهیم. 

یکی از اولین سوالات به مبحث اعتماد و کیفیت بر می گردد. بسیاری از دانش آموزان درگیر این موضوع هستند که اگر جایی ثبت نام کنم از کجا مطمئن باشم کیفیت کارشان خوب است. از کجا بدانم تمام مشکلات و مسایل من را رفع می کنند. تا من حاضر باشم برای این مشاوره هزینه کنم. 

موضوع بعدی مربوط به دانش آموزانی است که قبلا سابقه استفاده از مشاوره و هزینه برای مشاوره را داشته اند . اما نتیجه مطلوبی از این مشاوره نگرفته اند. حال مشکل میتوانند از سطح کیفی مشاور، معلومات مشاور و همچنین قدرت انتقال مطلب مشاور بوده باشد. اما به هر حال این دانش آموزان ترس زیادی در دل دارند که نکند باز هم هزینه کنم و هیچ عایدی نداشته باشم. اغلب مواقع حتی این دانش آموزان چند مشاور هم عوض کرده اند اما هیچ کدام حرف جدیدی نداشته اند که برایشان بزنند. 

سومین مسئله مربوط به دانش آموزانی است که در نقطه مقابل گروه دوم هستند. این دانش آموزان مشاور خوبی داشته اند. و اطلاعات خوبی هم از مشاورشان دریافت کرده اند. اما به واسطه کم کاری خودشان و سهل انگاری در طول سال تحصیلی یا کنکور نتوانسته اند نتیجه مناسب را کسب کنند. خانواده نا امید شده و از هزینه دوباره برای دانش آموزش واهمه دارد یا اصلا کار به جایی رسیده که دیگر حاضر به هزینه برای دانش آموز نمی باشد.

چهارمین پرسشی که در ذهن گروهی از دانش آموزان شکل می گیرد بحث مالی است. با توجه به شرایط جامعه کم نیستند خانواده هایی که از نظر مالی در مضیقه هستند. قاعدتا دانش آموز این خانواده علاوه بر سوال اول که از نظر کیفیت درگیر مشاوره است سوال دیگری هم در ذهنش می چرخد. نکند هزینه کنم و نتوانم رتبه خوبی بیاورم. نکند برای مشاوره خانواده را در مفشار مالی بیندازم و بعد نتوانم جواب اعتماد آنها را بدهم. همه این مسائل همراه با هم و در کنار هم درگیری شدیدی برای این دانش آموز گروه چهارم ایجاد می کند. 

گروه پنجم بچه هایی هستند که پشت کنکور مانده اند و باورشون رو به خودشون از دست دادند . یا خانواده باورش رو به اونها از دست داده و شاید به نوعی هر چهار مشکل بالا را با هم داشته باشند. این گروه قطعا فشار روانی بیشتری را متحمل می شوند. 

گروه ششم افرادی هستند که سالها از کنکور دور بوده اند و حالا دوباره می خواهند کنکور بدهند. این گروه از افراد حتی شاید مطمئن نباشند که میخواهند کنکور بدهند یا نه. این گروه بیشتر از همه به مشاور و آموزش های مشاوره ای و برنامه ریزی نیاز دارند. 

برای این 6 گروه طرح تضمین ساخته شد. در پاسخ به سوال اول - کیفیت - بخش هایی از نمونه های آموزش ها را در سایت قرار داده ایم تا دانش آموز بتواند با مقایسه و بررسی کیفیت آموزش ها را بررسی کند. از طرفی در ادامه پاسخ به همین سوال باید اشاره کنیم به اینکه اگر شخصی از کارش مطمئن نباشد حاضر است هزینه خدماتش را بعد از اتمام کار و کسب نتیجه توسط شما دریافت کند. 

توجه به این نکته بسیار ضروری است که حتی اگر بالاترین کیفیت کار هم به شما ارائه شود باز هم تضمینی برای این نیست که حتما سر جلسه کنکور نتیجه مطلوب را دریافت می کنید و ما به مبلغ پول مد نظرمان خواهیم رسید. عوامل محیطی مانند بیماری قبل از کنکور یا مسمومیت یا هزاران هزار مشکل دیگر که می تواند در لحظه آخر نتیجه کنکور را تغییر دهد. پس همین یک موضوع - یعنی پرداخت هزینه آموزش مشاوره و برنامه ریزی - بعد از قبولی و کسب رتبه زیر 2000 نشان دهنده این است که چقدر از کار خود مطمئن هستیم. 

موضوعی دیگری که در پاسخ به سوال کیفیت میتوانیم مطرح کنیم اشاره به  تعداد رتبه های زیر 2000 در کنکور های اخیر - از سال 99 به بعد- است که خود بیانگر کیفیت بالای کار ماست. که دانش آموزانی که بعضا از محروم ترین جاهای کشور در طرح ما شرکت کرده اند توانسته اند به بهترین رتبه ها دست یابند. 

در پاسخ به سایر گروه ها هم با برداشتن مسائل مالی از روی دوش خانواده و دانش آموز و تضمین کیفیت کار تمامی دغدغه های دانش آموز و خانواده را رفع کرده ایم. چرا که اگر دانش آموز خود کم کاری کند یا نتواند به دلخواهش برسد نیاز به پرداخت هزینه اضافی نیست. و دانش آموزانی که واقعا می خواهند به نتیجه برسند و تلاش می کنند قطعا فراتر از حد انتظارشان در کنکور ظاهر خواهند شد. این ادعا به گواه سالهایی است که طرح تضمین را کار کرده ایم. 

 

مطالب مرتبط: 

جهت خواندن مطلب روی آن کلیک کنید.


فایل ویدیو :
برچسب ها
طرح تضمین
ارسال نظر
نظر کاربران
نظری برای این مطلب ثبت نشده است.